Forum miasta Kędzierzyn-Koźle | www.ForumKK.pl :: Zobacz temat - Nie będzie remontu zaniedbanego targowiska
Witamy na ForumKK.pl - forum społecznosci miasta Kędzierzyn-Kozle Dzis jest r. / godzina: 22:44Jestesmy także na:Dołšcz do nas na Facebooku!Dołšcz do nas na NK!

Poprzedni temat «» Następny temat

Urząd chciał wyremontować targowisko przy ul. Damrota w Kędzierzynie. Kupcom jednak projekt się nie spodobał, więc remontu nie będzie wcale.
Dziś kupcy handlują z obskurnych straganów, stołów, kartonów, albo wprost z ziemi. Wiele kramów nie ma zadaszenia. Na tle dwóch pozostałych miejskich targowisk, to przy ul. Damrota wygląda fatalnie. I już wiadomo, że najprawdopodobniej nic się w tej sprawie nie zmieni.

Władze miasta planowały remont targowiska jeszcze w tym roku. Ale część handlarzy - zamiast cieszyć się, że za miejskie pieniądze powstaną estetyczne pawilony - zaprotestowała.

- Projekt, jaki przygotowali urzędnicy nie podoba nam się - mówi Ryszard Majewski, który przy Damrota handluje warzywami.

Niektórzy kupcy utyskiwali, że miasto chce im zafundować boksy, które ich zdaniem będą za małe. Ale to nie koniec zażaleń.

- Targowisko miało być poprzecinane alejkami, a to jeszcze bardziej zmniejszyłoby powierzchnię do handlowania - mówi Piotr Szmidt, kolejny z kupców.
Przedsiębiorcy podzieli się.
- Niektórzy niepotrzebnie kręcą nosami. Mogliśmy mieć za darmo ładne pawilony, a tak nie będziemy mieli nic, bo pieniędzy na remont nie ma - mówi właścicielka jednego ze stoisk.

Nie widząc zgody pomiędzy kupcami a urzędnikami, radni nie zapisali tej inwestycji w tegorocznym budżecie gminy.

- Niewykluczone, że projekt, który jest już gotowy trafi do kosza - mówi Maciej Barć, kierownik referatu działalności gospodarczej Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu.
Kupcy żyją jednak nadzieją, że może w przyszłości gmina zrobi nowy projekt, który uwzględni ich propozycje.

- Wystarczy, żeby zrobili nam dach i wymienili bruk - mówi Ryszard Majewski. - A cała reszta jest nam niepotrzebna. Nasi klienci już od lat są przyzwyczajeni do tego, w jakich warunkach robią zakupy i nie skarżą się na to.
www.nto.pl

Wysłany: |13 Mar 2008|, 2008 21:08

i bardzo dobrze. zastanawiałem sie jak skończy sie sprawa z remontem targowiska przy Damrota. bałem się że straci swój urok tak samo jak hala manhatan do której nie mam ochoty zaglądać.

miasto miało wydać kupę kasy żeby zmniejszyć powierzchnię handlową, postawić pawilony i zmniejszyć miejsca do sprzedaży ze "stołów". jak tak dobrze popatrzyć to ostatnie miejsce do wolnego handlu dla każdego w tym mieście. można przyjść, zapłacić haracz i sprzedawać.

ciekawe gdzie po remoncie ludzie robili by zakupy? po wprowadzeniu astronomicznego podatku od handlu na ulicy wojska polskiego to jedyne miejsce gdzie można zrobić klimatyczne zakupy pod gołym niebem.

ja jako kupujący jestem zadowolony.

Wysłany: |13 Mar 2008|, 2008 23:28

Zaproszone osoby: 14
Pomogła: 21 razy
Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym otrzymałam taki mail, czyli albo coś drgnęło w sprawie remontu naszego targowiska, albo robią sobie ankietkę dla zapchania dziury...........

Cytat:
Zapraszam do udziału w krótkim badaniu ankietowym dotyczącym planowanej budowy targowiska miejskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Każdy głos jest dla nas ważny a dla Państwa jest to możliwość przedstawienia własnego zdania w sprawie, która dotyczy wszystkich mieszkańców.

Ankieta jest anonimowa a jej wypełnienie zajmuje około 3 minut:
badania.net-ankiety.pl/pl/cawi.php?id=v4zwjhj8v7azj7lc5m67ma6t

Serdecznie dziękuję za udział w badaniu
Jarosław Jaworski

Wysłany: |24 Mar 2014|, 2014 12:25

Cytat:
Zapraszam do udziału w krótkim badaniu ankietowym dotyczącym planowanej budowy targowiska miejskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Każdy głos jest dla nas ważny a dla Państwa jest to możliwość przedstawienia własnego zdania w sprawie, która dotyczy wszystkich mieszkańców.

Ankieta jest anonimowa a jej wypełnienie zajmuje około 3 minut:
badania.net-ankiety.pl/pl/cawi.php?id=v4zwjhj8v7azj7lc5m67ma6t

Serdecznie dziękuję za udział w badaniu
Jarosław Jaworski

Też dostałem. Numer w adresie wszędzie taki sam, więc można kliknąć :) Bałem się, że to spammaszynka weryfikuje, które maile są aktywne.

Wysłany: |24 Mar 2014|, 2014 13:40

a dlaczego tak będzie

Ostatnio zmieniony przez peto |13 Maj 2018|, 2018 09:42, w całości zmieniany 1 raz  

Wysłany: |24 Sty 2018|, 2018 07:10

nic się nie zmieniło :)

Wysłany: |26 Lut 2018|, 2018 23:16
Odpowiedz do tematu