Forum miasta Kędzierzyn-Koźle | www.ForumKK.pl :: Zobacz temat - Co warto robić pielęgnując twarz
Witamy na ForumKK.pl - forum społecznosci miasta Kędzierzyn-Kozle Dzis jest r. / godzina: 22:38Jestesmy także na:Dołšcz do nas na Facebooku!Dołšcz do nas na NK!

Poprzedni temat «» Następny temat

Co warto robić pielęgnując twarz

Nasze udane działania kosmetyczne dla utrzymania urody twarzy zależą od prawidłowego określenia jej rodzaju cery i od aktywnego reagowania na jej aktualne potrzeby. Czyli istotne są nie tylko nasze rutynowe czynności pielęgnacyjne ale potrzebna jest aktywna obserwacja aktualnego stanu naszej skóry i na bieżąco zaspakajanie jej potrzeb. Warto zwrócić uwagę na szersze spojrzenie na pielęgnację twarzy. Kosmetyczne zabiegi to część całości dobrych działań. Piszemy o roli odpowiedniego odżywiania, o potrzebie regularnego zażywania ruchu i odpoczynku z relaksem. Ważne by być skutecznym dla tego pamiętajmy to są istotne elementy dbania o urodę a także zdrowie.

Podstawą całego procesu jest dokładne codzienne oczyszczanie twarzy. Nasza skóra zacznie lepiej oddychać. Wykonujemy to ważne, sposobem i kosmetykami, dostosowanymi do własnej cery. Rano oczyszczamy twarz z pozostałych na niej specyfików których użyliśmy na noc do jej odnowy i pielęgnacji. Wieczorem drugi raz oczyszczamy też twarz. Czyli ważny jest dokładny demakijaż i po nim szczegółowo oczyszczamy skórę twarzy przed zastosowaniem kosmetyków na noc. Po dokładnym oczyszczeniu za każdym razem rano i wieczorem tonizujemy naszą twarz, efektem jest nawilżenie, dezynfekcja, często łagodzenie. Tonizujemy przy użyciu kosmetyków odpowiednich do naszego typu cery. Po tym następuje już proces pielęgnacji i
nawilżenia głównie przez kremy. Na noc głównie o właściwościach regenerujących i odżywiających. Robimy to po to bo w nocy nasza skóra naturalnie, szybko się regeneruje i można jej w ten sposób pomóc. Taki bogaty odżywczo krem nakładamy unikając okolic oczu. Rano natomiast stosujemy kremy nawilżające o właściwościach ochronnych przed działaniem czynników zewnętrznych na naszą cerę, np. niskie i wysokie temperatury, wiatr, suche powietrze, wolne rodniki. Dodatkowo latem warto pamiętać o ochronie przed słońcem, czyli krem z dobrym filtrem. Peeling stosujemy raz maksymalnie dwa razy w tygodniu i tu ważna decyzja, typ naszej cery i jej stan aktualny powinien decydować o doborze metody i kosmetyku do jego realizacji. Po peelingu zalecam maseczkę dostosowaną do aktualnych potrzeb naszej skóry, maseczkę warto nakładać dwa razy w tygodniu, działają one znacznie silniej niż kremy.
Ostatnio zmieniony przez ABu |15 Gru 2012|, 2012 11:04, w całości zmieniany 1 raz  

Wysłany: |14 Gru 2012|, 2012 21:41

Informuję uprzejmie, że Forum Miłośników Przeklejanych Tekstów ma końcówkę ".eu".

U nas takie teksty opatrujemy choćby minimalnym komentarzem własnym.

Wysłany: |14 Gru 2012|, 2012 23:16

jestem autorem tego tekstu więc uwaga mnie nie dotyczy :->

[quote="ABu"]Informuję uprzejmie, że Forum Miłośników Przeklejanych Tekstów ma końcówkę ".eu".

U nas takie teksty opatrujemy choćby minimalnym komentarzem własnym.[/qu

Wysłany: |15 Gru 2012|, 2012 01:02

malina5 napisał/a:
jestem autorem tego tekstu więc uwaga mnie nie dotyczy :->

W tej sytuacji nie ma potrzeby podawania źródła, dlatego wyręczyłem Cię i usunąłem je z pierwszego posta. :->

Wysłany: |15 Gru 2012|, 2012 11:03

szkoda, że ten wątek się nie rozwinął ponieważ chętnie poczytałabym o tym jakie Kobiety maja sposoby na dbanie o cerę :-) sama ostatnio zaczęłam używać silikonowej gąbeczki do nakładania podkładu [link usunięto. ABu] bo jak naczytałam się o tym co może się kryć w beauty blenderze :shock: to od razu ją wyrzuciłam

Wysłany: |8 Mar 2017|, 2017 11:09

Przede wszystkim wybierać odpowiednie kosmetyki do swojej skóry. Najlepiej sprawdzaja się naturalne, ekologiczne. Jeżeli macie wieksze problemy ze skórką to polecam wizyte u lekarza. Mi bardzo pomógł dermatolog skoczów w moich problemach ze skórą

Wysłany: |10 Paź 2017|, 2017 11:12

Jeśli szukacie bardzo dobrej jakości kosmetyków to osobiście polecam profesjonalne kosmetyki do twarzy właśnie firmy Arkana świetna opcja jeśli chodzi o kosmetyki z najwyższej półki. Posiadają rewelacyjny wybór kosmetyków, te do twarzy są na najwyższym poziomie i naturalne a to się chwali w dzisiejszych czasach !

Wysłany: |2 Lis 2017|, 2017 14:40

Jak masz chwilę to zobacz tutaj jakie są nowości w polskich marketach i dlaczego ludzie korzystają z takich miejsc jak gazetkonosz.pl. I masz nie tylko kosmetyki, ale także żywność oraz ubrania.

Wysłany: |1 Mar 2018|, 2018 21:55

Dbając o skórę twarzy, nie można zapominać o ustach. A niestety często tak się dzieje. A przecież usta są szczególnie wrażliwe na niekorzystne warunki atmosferyczne. Jeśli zapomnimy o ich właściwiej pielęgnacji to szybko staną się spierzchnięte i po prostu brzydkie. Na stronie [zakaz linkowania], jest fajny artykuł na temat pielęgnacji ust. Warto sobie go przeczytać i wziąć do serca, jeśli zależy nam na pięknych, zadbanych ustach.

peto
Ostatnio zmieniony przez peto |21 Mar 2018|, 2018 09:34, w całości zmieniany 1 raz  

Wysłany: |20 Mar 2018|, 2018 19:45
Odpowiedz do tematu