Forum miasta Kędzierzyn-Koźle | www.ForumKK.pl :: Zobacz temat - Dziewczyny piją alkohol równo z chłopakami
Witamy na ForumKK.pl - forum społecznosci miasta Kędzierzyn-Kozle Dzis jest r. / godzina: 23:24Jestesmy także na:Dołšcz do nas na Facebooku!Dołšcz do nas na NK!


Poprzedni temat «» Następny temat

Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 6 razy
Wiek: 30
Posty: 1351
Skąd: K-K
Opolscy gimnazjaliści sięgają po alkohol częściej niż ich rówieśnicy w kraju. Najbardziej martwi duża skłonność do kieliszka uczennic.

Na pytanie, czy piłeś alkohol w ciągu ostatnich 30 dni, pozytywnie odpowiada 70 procent gimnazjalistów i 71 procent uczennic tych szkół. 15-letnie dziewczynki sięgają po alkohol równie chętnie jak ich szkolni koledzy. Bardzo niekorzystnie to wygląda na tle kraju. W Polsce na to samo pytanie twierdząco odpowiada 60 proc. chłopców i 54 procent dziewcząt (na Podkarpaciu tylko 37 proc). Wśród licealistów te dysproporcje między Opolanami a resztą kraju maleją, ale i tu nasze dziewczyny częściej piją (86 proc.) niż ich koleżanki (76 proc.)

To jeden z najbardziej niepokojących wyników badań przeprowadzonych w 2007 roku w szkołach Opolszczyzny. Na zlecenie zarządu województwa wykonała je Pracownia Badań Społecznych. O picie alkoholu oraz używanie narkotyków zapytano 1540 uczniów III klas gimnazjów i II klas szkół średnich. Naszą młodzież od 1995 roku ankietowano już po raz czwarty.

- Opolszczyzna jest jedynym województwem, które z taką konsekwencją monitoruje te negatywne zjawiska - podkreślił Bogusław Prajsner, autor badań. - To bardzo ważne, bo pozwala opracować strategię przeciwdziałania.

Z wynikami badań zapoznali się wczoraj pedagodzy z opolskich szkół. Powinni je poznać także rodzice, bo wyraźnie widać, że po alkohol sięgają uczniowie, którzy mają złe relacje z matką i ojcem. Oni też częściej się upijają, stosują przemoc i sięgają po narkotyki.

Optymistyczny jest jednak fakt, że do używania narkotyków przyznało się o połowę mniej chłopców gimnazjalistów niż 12 lat temu. Wyraźny spadek odnotowano także wśród licealistów i w tej dziedzinie nasza młodzież korzystnie odstaje od średniej krajowej. Martwić może jednak to, że połowa uczniów szkół średnich i co trzeci gimnazjalista uważa, że narkotyki łatwo można zdobyć. Co piąty 17-18-latek jako miejsce, gdzie mógłby kupić marihuanę lub haszysz, wskazuje... szkołę. Podobnego zdania jest co dziesiąty gimnazjalista.

- Te badania mają pomóc samorządowi województwa w opracowaniu skutecznego programu profilaktycznego - mówi wicemarszałek województwa Teresa Karol.


www.nto.pl

W każdej szkole można kupić wszystko-tak było-jest-i będzie!
A jeśli chodzi o nasze województwo-wydaje mi się że wszyędzie jest tak samo ale tu dzieci są bardziej szczere :-D

No i jeśli chodzi o te dziewczynki... a któ powiedział że one powinny być lepsze od chłopaków? Mi sie wydaje że chłpocy to jednak aż tak nie przeginają-przykład...wystarczy pójść do pierwszego lepszego gimnazjum i zobaczyć jak młode panny są ubrane, wymalowane, buty na 10cm obcasach... ehh...

Ale to wina tylko i wyłącznie tych w rządzie... bo po co komu były te gimnazja?????
Teraz dziecko wychodzi ze szkoły podstawowej i już czuje się dorosłe-w końcu skończyło podstawówke... kiedyś tak dziecko czuło się będąc dwa lata starszym..
Kiedyś mama mówiła że na dyskoteke pójdziesz jak skończysz podstawówke...teraz też tak mówi ale zapomina sie że teraz dziecko ma dwa lata mniej :-/
Gimnazjum!! Dzici teraz szybciej się robią "dorosłe"
 
Wysłany: |13 Mar 2008|, 2008 12:31

Wiek: 28
Posty: 53
Skąd: Sławięcice
jeśli mowa o gimnazjum to to był nie potrzeby twór przez te 3 lata to można określić jako okres leżakowania dopiero potem w szkołach po gimnazjalnych oczka sie otwierają mogło zostać tak jak było8 lat podstawówki 5 technikum i by był spokój no ale co my na to poradzimy my zwykłe szaraczki:D a co do alkoholu no w końcu równouprawnienie jest
 
 
Wysłany: |26 Mar 2008|, 2008 20:47

Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 6 razy
Wiek: 30
Posty: 1351
Skąd: K-K
tak samo uważam że gimnazjum to strata czasu i jeszcze mąci w głowach dzieciakom :-?
za szybko czuja się dorosłe :-)
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych, a zapominać o swoich!"
 
Wysłany: |27 Mar 2008|, 2008 06:39

Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Posty: 664
Skąd: Pogorzelec
gosiaczek napisał/a:
tak samo uważam że gimnazjum to strata czasu i jeszcze mąci w głowach dzieciakom :-?
za szybko czuja się dorosłe :-)Otóż to Gosiek to jest największy minus gimnajum wiem po sobie, i jestteż tak że dzieci olewją nauczycieli jużw podstawówce bo wiedzą że i tak dłógo ich uczyć nie będa :jeb:
„Pomocną rękę należy podać tym, którzy mądrze walczą, a nie mogą dać sobie rady.” - Stanisław Grzesiuk
 
 
Wysłany: |29 Maj 2008|, 2008 13:45

Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 6 razy
Wiek: 30
Posty: 1351
Skąd: K-K
No tak... gimnazja to bezsens...
Rozpuściło to dzieciaki :-) szybciej są dorosłe, szybciej chodzą na imprezy, szybciej się malują i wyglądają jak dorosłe i szybciej rodzą dzieci :->
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych, a zapominać o swoich!"
 
Wysłany: |29 Maj 2008|, 2008 13:48

Posty: 7
Brawa za próby monitorowania tej kwestii. Niestety do dzisiaj w świadomości ludzi widnieje widok bluzgającego, zapijaczonego faceta i wielu nawet się nie śni, że problem uzależnień dotyka coraz to większe grono kobiet. Idealnie widać to jak ośrodki leczenia uzależnień takie jak Oaza otwierają odziały specjalnie dla kobiet. Straszne to!
 
Wysłany: |10 Kwi 2018|, 2018 09:12
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
© pshemo 2006-2014 wszystkie prawa zastrzeżone przez ForumKK.pl
Projekt graficzny szablonu: hejven, kodowanie: Twety
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

stat4u