Forum miasta Kędzierzyn-Koźle | www.ForumKK.pl :: Zobacz temat - Ślub...
Witamy na ForumKK.pl - forum społecznosci miasta Kędzierzyn-Kozle Dzis jest r. / godzina: 23:37Jestesmy także na:Dołšcz do nas na Facebooku!Dołšcz do nas na NK!

Poprzedni temat «» Następny temat

Zostawmy to co nas czeka Opatrzności.
A jeśli chodzi o grajków, to - tak jak pisałem wyżej - mogę pomóc. Pytajcie.
miks

Wysłany: |25 Kwi 2008|, 2008 19:35

miks napisał/a:
A jeśli chodzi o grajków, to - tak jak pisałem wyżej - mogę pomóc. Pytajcie.

Pytam więc :-D

Wysłany: |26 Kwi 2008|, 2008 16:58

Słucham :-D
miks

Wysłany: |27 Kwi 2008|, 2008 09:50

nie słuchaj tylko odpowiadaj. Bądź kreatywny :mrgreen:

Wysłany: |27 Kwi 2008|, 2008 13:39

Pomogła: 9 razy
a nie mozna popytac w Radio Park,czy w Domu Kultury?Przeciez tam pracuja panowie grajacy na weselach i studniowkach.

Wysłany: |27 Kwi 2008|, 2008 14:12

Nie mogę ani chwili słuchać Radia Park to nie wezmę na wesele.
A Panowie z MOK za dużą konsumpcję alkoholu mają :lol:
Nie żebym żałował, ale ten ktoś ma być w pracy.

Wysłany: |27 Kwi 2008|, 2008 16:05

"alkohol" i "praca"
Te dwa zjawiska pojawiły się w poprzednim poście i warto je skomentować.

Jeśli chodzi o alkohol, to wszyscy wiemy, że czym innym jest używanie, a czym innym
nadużywanie. Moim zdaniem opilstwo zespołów weselnych jest w dużej mierze mitem.
Kiedyś zdarzało się, że grajki się tak pochlały, że nie byli w stanie dokończyć imprezy.
Ale to zamierzchła przeszłość. Dzisiaj jest za duża konkuencja, a działalność zespołów
się sprofesjonalizowała i nikt (no, prawie nikt) nie pozowoli sobie na zszarganie opinii.
Wiele zespołów nawet na swoich stronach internetowych zamieszcza informację, że
nie piją alkoholu. Moim zdaniem to akurat przesada, bo równie dobrze mogliby napisać,
że nie biorą narkowtyków, nie gwałcą dziewczynek w kiblu itd.

Jeśli zaś chodzi o "pracę", to powiem tak. Są dwie kategorie zespołów weselnych.
Są zespoły, ktore granie na weselach (i innych imprezach) traktują jak biznes,
zespół jest po prostu firmą do zarabiania pieniędzy. Granie imprez typu wesele
traktują bardzo poważnie i w pewnym sensie - profesjonalnie. Członkowie takich zespołów
przeważnie nie potrafią na niczym grać (!), ale wspierają się techniką. Odtwarzają
po prostu pliki midi, karaoke, mp3 a czasem wręcz nagrania audio (CD). Takie
zespoły idąc na wesele mówią, że idą do pracy. Druga kategoria zespołów weselnych,
to zespoły tworzone przez muzyków, nierzadko świetnie wykształconych.
Muzycy ci realizują swoje ambicje w różnych projektach artystycznych, a granie na
weselach traktują jako nieco obciachowy sposób zarobienia kasy. Ich przewagą jest
na pewno zdecydowanie wyższy poziom muzyczny, ale do wesel podchodzą z dużym
dystansem, rzadko kiedy wykazują takie zaangażowanie, jak kategoria pierwsza.
No i muzyk, idąc na wesele, nigdy nie powie, że idzie do pracy. Muzyk idzie na chałturę.
miks

Wysłany: |27 Kwi 2008|, 2008 17:27

miks: dziękuję za wyjaśnienie i opisanie specyfiki "grania na weselach". Piszesz, że jest za duża konkurencja i dbają o swój wizerunek. Wśród naszych znajomych był przypadek ze "dj" się spił, pobił z gośćmi i poszedł spać. Stąd uważam, że jak ktoś idzie do pracy (bo bierze za to pieniądze) nie powinien pić alkoholu. On nie jest moim w gościach - on jest w pracy. A na pytanie, że dla "wyluzowania" napije się symbolicznie to pytam czy jak miałby mieć operacje w szpitalu też dałby lekarzowi pare setek, żeby nie był taki spięty.

Co do muzyków - dziękuję za wyjaśnienie. Choć nie mam z nimi tak częstego kontaktu to bardzo racjonalne i prawdopodobne jest to co opisałeś (praca vs chałtura).

Nas z racji kosztów raczej będzie stać na "dj z funkcją wodzirej (tylko bez zabaw w przeciąganiu jajek z nogawki do nogawki) + dodatkowo z pluginem karaoke".
Masz wśród swoich znajomych/kontaktów takie osoby?
Jeśli nie chcesz publicznie to pisz na pw ;-)

Wysłany: |27 Kwi 2008|, 2008 17:43

No, zawsze się znajdzie jakiś wyjątek, tak jak ten dj u znajomych. Ale z reguły zespoły
już dbają o markę i takie przypadki należą do rzadkości.

Porównanie grajków z lekarzem, kierowcą czy pilotem samolotu jest nie do końca
uprawnione. Zespół na weselu jest ważny, ale jednak nie decyduje o życiu lub śmierci gości...
Chciałbym być dobrze zrozumiany. Ja nie namawiam do pojenia zespołu gorzałą.
Zwracam tylko uwagę, że jeśli grajki machną po kielichu, to nie trzeba od razu wpadać w panikę.

Odradzam dj'a - wodzireja. Owszem, zespół kosztuje trochę więcej, ale to jednak
co innego. A wesele tylko raz w życiu...

Co do zabaw typu przeciąganie jajek, to wszystkie zabawy weselne mają ten mniej
więcej poziom. Dobry zespół powinien przed podpisaniem umowy wypytać was o wszystko.
O repertuar (np. grać czy nie grać discopolo;-), o długość bloków muzycznych i przerw,
o te nieszczęsne zabawy i o pozostałe szczegóły.

Z zasady nie polecam konkretnych zespołów. Wiesz... gusta są różne. Ktoś
lubi Pink Floyd, a kto inny Dodę, a jeszcze kto inny woli Mozarta. Mnie się może
podobać całkiem coś innego niż Tobie, dlatego sorry.

W każdym lokalu, który robi wesela dostaniesz kilkanaście wizytówek zespołów. Wiele
z nich ma swoje strony internetowe, a na nich zwykle jest demo, czasem też wideo.
Jest z czego wybierać.

[ Dodano: 2008-04-27, 19:16 ]
Żeby dobrze wybrać zespół można też się wybrać do miejscowości Pietna koło
Krapokowic. Tam jest taka megadyskoteka "A4" i w każdy piątek, sobotę i niedzielę
grają po dwa trzy zespoły. Można sobie porównać.

Jak będziesz porównywał wystarczająco długo, to dojdziesz do wniosku, że wszystkie
grają... tak samo. I tak jest naprawdę, bo wszyscy korzystają z tych samych podkładów
ściągniętych z internetu :-D :-P
miks

Wysłany: |27 Kwi 2008|, 2008 18:10

miks napisał/a:

uprawnione. Zespół na weselu jest ważny, ale jednak nie decyduje o życiu lub śmierci gości...

Uważam, że są w pracy i nie powinni pić. Tak jak uważam, że powinni płacić podatki od swoich dochodów. A kilka "zespołów" po usłyszeniu "musimy podpisać umowę" od razu mówi "ale to będzie drożej".

miks napisał/a:

Odradzam dj'a - wodzireja. Owszem, zespół kosztuje trochę więcej, ale to jednak
co innego. A wesele tylko raz w życiu...

Nie koniecznie raz w zyciu :mrgreen:
Zastaw się, a postaw się. Nie, dziękuję. Budżet i tak napięty więc będzie dj, a nie zespół.

miks napisał/a:

lubi Pink Floyd, a kto inny Dodę, a jeszcze kto inny woli Mozarta. Mnie się może

W każdym lokalu, który robi wesela dostaniesz kilkanaście wizytówek zespołów. Wiele
z nich ma swoje strony internetowe, a na nich zwykle jest demo, czasem też wideo.
Jest z czego wybierać.

łe, myślałem, że pomożesz. Zobaczysz, odwdzięczę się tak samo :-P

miks napisał/a:

[ Dodano: 2008-04-27, 19:16 ]
Krapokowic. Tam jest taka megadyskoteka "A4" i w każdy piątek, sobotę i niedzielę

Jak będziesz porównywał wystarczająco długo, to dojdziesz do wniosku, że wszystkie
grają... tak samo. I tak jest naprawdę, bo wszyscy korzystają z tych samych podkładów
ściągniętych z internetu :-D :-P

To tam gdzie seks nieletnich w toaletach jest nagrywany przez "ochroniarzy", a gratisowo można po głowie dostać? Chyba nie wybiorę się tam.
Chociaż chyba widziałem, że niebawem grają tam Smokie - myślisz, że zagraja u mnie na weselu? :mrgreen:

Wysłany: |27 Kwi 2008|, 2008 18:28

Pomogła: 9 razy
Gryzoniu,chyba jednak nie wszyscy pija w domu Kultury.A prowadza imprezy i wesela.

A jesli chcesz,to popytam sie o zespol Orion,tam wystepuja dwie osoby i naprawde na weselu sie pobawilismy.

Wysłany: |27 Kwi 2008|, 2008 20:29

gryzON napisał/a:

miks napisał/a:

Uważam, że są w pracy i nie powinni pić. Tak jak uważam, że powinni płacić podatki od swoich dochodów. A kilka "zespołów" po usłyszeniu "musimy podpisać umowę" od razu mówi "ale to będzie drożej".

Jesteś strasznie pryncypialny. Ok, grajki są w pracy, ale zwróć uwagę jaka to praca i w jakich warunkach...

Co do umowy, to zawsze należy ją podpisać. Zespół nie powinien robić trudności,
bo to też w jego interesie. Podpisanie umowy nie jest jednoznaczne z koniecznością
płacenia podatków. Co innego, jeśli żażądasz rachunku. Tajemnicą poliszynela jest fakt,
że zdecydowana więszość zespołów działa w szarej strefie. No ale tak jest taniej
dla klienta...
gryzON napisał/a:

miks napisał/a:

Jest z czego wybierać.

łe, myślałem, że pomożesz. Zobaczysz, odwdzięczę się tak samo :-P

Spróbuj mnie zrozumieć ;-)
Prawdę mówiąc, to już ładnych parę lat nie jestem w branży więc trudno mi
kogoś polecać. Zresztą i tak nie chcesz zespołu, a dj'ów nie znam.
gryzON napisał/a:

miks napisał/a:

To tam gdzie seks nieletnich w toaletach jest nagrywany przez "ochroniarzy", a gratisowo można po głowie dostać? Chyba nie wybiorę się tam.
Chociaż chyba widziałem, że niebawem grają tam Smokie - myślisz, że zagraja u mnie na weselu? :mrgreen:

Nigdy tam nie byłem, ale jeśli w toalecie są pokazy amateur teen to może się wybiorę :-P ;-)
A Smokie na weselu? Czemu nie, to tylko kwestia kasy 8-)
miks

Wysłany: |27 Kwi 2008|, 2008 23:36

Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 6 razy
ja też jestem przciwna temu żeby grajki pili...
oni faktycznie są w pracy-nie żałowłabym im flachy ale dopiero po imprezie..

lampke szampana na toast a potem do roboty i nie ma picia... :roll:

no i grajkowie na weselu to bardzo ważna sprawa-horror to drętwe wesele z wokalistką z głosem mandaryny :roll:
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych, a zapominać o swoich!"

Wysłany: |29 Kwi 2008|, 2008 13:40

Zapraszam wszystkich zainteresowanych makijażem ślubnym na mojego Facebooka:

http://www.facebook.com/teresabuze.wizaz

Wysłany: |24 Maj 2012|, 2012 13:35

Czesc, chciałbym Wam polecic bardzo ciekawa strone. Niedawno odbyło sie moje wesele. Długo szukałem odpowiedniego garnituru, w ktorym będe sie dobrze czuł. Znalazlem oferte https://mmsuits.pl/meskie-garnitury-na-miare i musze ją Wam wszystkim polecic . Mają swietne ceny oraz wysokiej jakosci garnitury. Polecam !

Wysłany: |14 Lip 2018|, 2018 14:59
Odpowiedz do tematu