Forum miasta Kędzierzyn-Koźle | www.ForumKK.pl :: Zobacz temat - Ciuchy do biegania - jakie?
Witamy na ForumKK.pl - forum społecznosci miasta Kędzierzyn-Kozle Dzis jest r. / godzina: 15:32Jestesmy także na:Dołšcz do nas na Facebooku!Dołšcz do nas na NK!

Poprzedni temat «» Następny temat

Niby najważniejszy jest sam fakt biegania, ale o ile latem można założyć byle szorty i T-shirt o tyle w listopadzie wypadałoby się już bardziej ubrać.
Macie jakieś sprawdzone rady na co zwracać uwagę przy zakupie takich ciuchów?
Podobają mi się [edit] new-balance ale nie chcę, żeby to były rzeczy tylko i wyłącznie ładne, ale bardziej praktyczne.

Wysłany: |12 Lis 2013|, 2013 13:26

Ja na przykład biegam do toalety. Na co dzień biegam tam w zwykłych laćkach chociaż te Njubalansa też są niczego sobie. Dlatego mocno zastanawiam się nad zakupem we wspomnianym "Sralani". Z drugiej zaś strony zastanawiam się czy sklep reklamujący się w tak prostacki sposób jest w ogóle wiarygodny.... no nie wiem, nie wiem...

Błagam. Zróbcie z tym coś :)

Wysłany: |12 Lis 2013|, 2013 14:32

Zaproszone osoby: 14
Pomogła: 21 razy
Zedytowałam post kozicy. jak jeszcze bardziej nasili reklame zastanowie sie nad banem.

Ale BTW ciuchy do sportów zewnętrznych na czas jesienno zimowy - to niezły temat. Sama miałam problem ze znalezieniem porządnych spodni ocieplanych dla kolarek :lol: . To temat rzeka - a o ile spodenek na lato dla kobit jest multum, tak na jesień musiałam kupić męskie xs, które jest i tak na mnie za duże. I dobrym wyjściem okazało się kupienie ciucha dla młodzików :-D

Wysłany: |12 Lis 2013|, 2013 14:56

mzewa napisał/a:
Zedytowałam post kozicy. jak jeszcze bardziej nasili reklame zastanowie sie nad banem.

Ale BTW ciuchy do sportów zewnętrznych na czas jesienno zimowy - to niezły temat. Sama miałam problem ze znalezieniem porządnych spodni ocieplanych dla kolarek :lol: . To temat rzeka - a o ile spodenek na lato dla kobit jest multum, tak na jesień musiałam kupić męskie xs, które jest i tak na mnie za duże. I dobrym wyjściem okazało się kupienie ciucha dla młodzików :-D

Warstwy !!! Ogry mają warstwy, cebula ma warstwy.... i ubiór na zimę tez musi miec warstwy ;) Swojego czasu w Lidlu była całkiem przyzwoita bielizna termiczna (najpierw w wersji rowerowe - ale tu koszulki były na ramiączkach - później także narciarska i na motor - z długimi rękawami) Nie wiem jak sprawdzają się w swoich docelowych przeznaczeniach ale jako odzież biegowo-rowerowa całkiem całkiem. W ofercie były też ocieplane "pantalony" dla cyklistów - leginsy pod kolano z pieluchą. Z czystym sumieniem mogę polecić też bieliznę zimową Crafta - ale to niestety zupełnie inna półka cenowa.

Niestety obecnie dostępna w Lidlu wersja bielizny technicznej to straszny szit.

Co zaś do odzieży rowerowej - tutaj połowa sukcesu to plastikowe majtki. Nie ma nic gorszego niż wilgotna bawełna przymarzająca do tyłka :). Na to najtańsze grube leginsy na szelkach z decathlonu i można śmigać mniej więcej do temperatury 0 st C. Poniżej, jak pokazuje praktyka, trzeba się uzbroić w dodatkowe rajtki.

Osobiście dużo większy problem mam z ochroną twarzy. Próbowałem już różnych kombinacji chust i kominiarek i z żadnego z tych wariantów nie jestem zadowolony. Nie dość, że zaburza to cyrkulację pary wodnej i po chwili mam oszronione okularki to do tego jeszcze po 10 minutach chusta w okolicach ust zamienia się w jeden wielki sopel lodu :(

Wysłany: |12 Lis 2013|, 2013 15:22

Jeśli chodzi o bieliznę termiczną osobiście jestem zadowolony z bielizny Hi-Tec`a i rodzimego Brubecka. Zimą idealna, do turystyki super. Do turystyki zawsze ubieram bieliznę, swetr/polar i softshell. Oddychalność zachowana, ciepło również jest, jak za ciepło to zawsze można się rozebrać i nie przegrzać. Na stoku wiadomo, zimno jest tylko podczas wjazdu na krzesełkach ;)

Wysłany: |12 Lis 2013|, 2013 15:30

Zaproszone osoby: 10
mzewa napisał/a:

ja bym taki drastyczny nie był ;-) jakby nie patrzeć jej posty nie pozostają bez odpowiedzi :-P

Wysłany: |12 Lis 2013|, 2013 20:03

peto napisał/a:
jakby nie patrzeć jej posty nie pozostają bez odpowiedzi :-P
w sumie - inicjuje ciekawe tematy :mrgreen:

Buka napisał/a:
dużo większy problem mam z ochroną twarzy. Próbowałem już różnych kombinacji chust i kominiarek i z żadnego z tych wariantów nie jestem zadowolony. Nie dość, że zaburza to cyrkulację pary wodnej i po chwili mam oszronione okularki to do tego jeszcze po 10 minutach chusta w okolicach ust zamienia się w jeden wielki sopel lodu :(
oraz można sie nabawić niezłego nieżytu górnych dróg oddechowych, lepiej już niczym nie zasłaniać a za to pokryć twarz warstwą tłustego kremu.

Sekacz napisał/a:
Jeśli chodzi o bieliznę termiczną osobiście jestem zadowolony z bielizny Hi-Tec`a i rodzimego Brubecka.
także używam Brubecka i polecam

Wysłany: |13 Lis 2013|, 2013 08:50

mzewa napisał/a:
oraz można sie nabawić niezłego nieżytu górnych dróg oddechowych

A to dlaczego???

Wysłany: |13 Lis 2013|, 2013 22:35

Cytat:
Jeśli chcemy zasłonić twarz szalikiem, pamiętajmy o tym, aby nie oddychać przez usta. Wydobywająca się z nich para wodna skrapla się na szaliku czy chustce, następne zamarza, podrażniając naszą skórę przy ocieraniu. Osiada także na twarzy, potęgując skutki mrozu, a więc osiągamy efekt odwrotny od zamierzonego.

co do nieżytu - to teoria mojego lekarza, miałam poprzedniej zimy długi i potężny kaszel, którego nie dało się niczym zwalczyć, tłumaczył, że zanim para wodna zamarznie mi na szmacie przed ustami, wywołuje burzę bakteriologiczną w okolicy ust - którą potem wciągam w płuca i osiada mi na oskrzelach. Za każdym wydechem rozpuszczam częściowo zmarzlinę i spirala się nakręca. Jeżeli pilnowałam się i nie oddychałam podczas treningów przez usta - wszystko było ok. Jak zapomniałam - miałam niezły kaszel.

Wysłany: |14 Lis 2013|, 2013 08:32

Jak dla mnie mocno naciągana teoria. Bakterie chorobotwórcze znikąd się na tej szmacie nie wezmą - to raz. Drugie pytanie to ile się ich przez czas "aktywności" zdąży namnożyć?:)

Wysłany: |14 Lis 2013|, 2013 12:42

Najważniejsze to to, aby były wygodne... Co z tego że ktoś Ci powie jakie, jeśli będziesz się w nich źle czuł?
[Sygnaturka uaktywni się automatycznie po napisaniu 10 postów.]

Wysłany: |11 Lut 2014|, 2014 09:48

Gretenna31 napisał/a:
Ja osobiście polecam kupić rzeczy w decathlonie. Tanie i fajne rzeczy do biegania posiadają od butów po koszulki czy stopery do biegania. :)

Dawaj ABu, dawaj !!!

Wysłany: |2 Paź 2014|, 2014 17:44

Poleciało :)

Wysłany: |2 Paź 2014|, 2014 17:55

Zaproszone osoby: 10
a łeee, wyprzedziłeś mnie o ułamek sekundy :-P

Wysłany: |2 Paź 2014|, 2014 17:57

Pfff.. 9 godzin to wisiało a wy się na sekundy ścigacie :P

Wysłany: |2 Paź 2014|, 2014 19:29
Odpowiedz do tematu