Forum miasta Kędzierzyn-Koźle | www.ForumKK.pl :: Zobacz temat - Radny Michał Nowak
Witamy na ForumKK.pl - forum społecznosci miasta Kędzierzyn-Kozle Dzis jest r. / godzina: 06:42Jestesmy także na:Dołšcz do nas na Facebooku!Dołšcz do nas na NK!

Poprzedni temat «» Następny temat

Niestety mamy przedsmak że będą to dalej nieudane 4 lata. Pan radny objął ważne stanowisko mimo że mieszka i żyje we Wrocławiu więc ciekawi mnie kiedy znajdzie czas dla KK a tak krytykowano za to Wantułe.
Ostatnio zmieniony przez mzewa |12 Gru 2014|, 2014 14:03, w całości zmieniany 2 razy  

Wysłany: |8 Gru 2014|, 2014 21:45

Pan Michał Nowak (nazwiska piszemy z dużej litery) wystarczająco dużo prywatnego czasu poświęcił przez ostatnie kilka lat dla spraw miasta, tak więc "macie przedsmak" zdecydowanie nieuzasadniony.
A z perspektywy Wrocławia lepiej widać zagadnienia, które trzeba w KK uporządkować, więc może to być cenne doświadczenie.

Wysłany: |8 Gru 2014|, 2014 23:51

Nieudane 4 lata z powodu jednego radnego? Ojojoj, poczułem się wyróżniony :mrgreen: Panie Luk, naprawdę nie warto powtarzać na tym forum głupawych opinii z innego forum, hejterskiego w przeciwieństwie do naszego.
Mique już wyjaśnił kilka rzeczy. Ja dodam tylko, że:
- wybrali mnie wyborcy, którzy w dużej części wiedzieli, że pracuję poza miastem. Proszę do nich zgłaszać ewentualne pretensje. Ja czuję się mieszkańcem K-K i nie jest moją winą, że pracy musiałem szukać gdzie indziej;
- proszę podać jakiekolwiek dowody na zaniedbywanie obowiązków radnego. Odbyły się dwie sesje rady i w obu uczestniczyłem od początku do końca. Tak samo będzie z pracą w komisjach i na kolejnych sesjach;
- moim zdaniem mało istotne jest gdzie radny pracuje, gdzie śpi i gdzie ogląda telewizję. Ważne jest, gdzie działa społecznie, a ja niewątpliwie robiłem i robię to w K-K;
- zmiana pracy nie jest prostą sprawą, jeśli Pan potrafi z dnia na dzień znaleźć zajęcie w naszym mieście, to gratuluję. Mi to zajmie jednak trochę czasu, ale proszę się nie obawiać, zrobię to.

Swoją drogą, zastanawiam się czemu takich uwag nie zgłaszano do radnych poprzednich kadencji, pracujących poza K-K. Na przykład we Wrocławiu.

Wysłany: |9 Gru 2014|, 2014 00:46

Temat poprawiłem. Czekam na rozwój wypadków :)

@luk22: czyżbyś wprowadził nowy zwyczaj nazywania forumowiczów per pan?

Btw.: pan radny mimo że mieszka i żyje we Wrocławiu jest na forum częściej niż niejeden z zarejestrowanych mieszkańców ;)

Wysłany: |9 Gru 2014|, 2014 10:38

Zaproszone osoby: 14
Pomogła: 21 razy
ABu napisał/a:
Btw.: pan radny mimo że mieszka i żyje we Wrocławiu jest na forum częściej niż niejeden z zarejestrowanych mieszkańców ;)
oraz bardziej, częściej, lepiej niż niejeden mieszkający w KK: człowiek, radny, zajmuje się społeczną pracą na rzecz mieszkańców...

Wysłany: |9 Gru 2014|, 2014 12:45

Wszystko wyjdzie w praniu. Liczę przede wszystkim na kontynuacje remontu Kozielskiej od nast roku a przypomnę że dostaliśmy dofinansowanie kwocie 3mln zł i przebudowę centrum od 2016r. Przyciągnięcie nowych inwestorów między innymi do Kozła port, remont zabytków, rynku oraz budowa drugiego basenu.

Wysłany: |9 Gru 2014|, 2014 14:45

Dodam jeszcze, że bardzo duża część prac rady jest załatwiana drogą elektroniczną. W ten sposób radny dostaje projekty uchwał, materiały na komisje itd. I zapoznaje się z nimi w domowym zaciszu.
Również w domowym zaciszu radny przygotowuje własne inicjatywy. A czy domowe zacisze jest mieszkaniem w Koźlu, we Wrocławiu czy Nowym Jorku, to ma małe znaczenie.
Sesja rady czy posiedzenie komisji to tylko wisienka na torcie.
A do K-K wrócę siak czy tak.

Remont Kozielskiej będzie oczywiście kontynuowany. Próbuję dowiedzieć się, czy można poprawić felery ścieżki rowerowej, czyli różnice poziomów na wjazdach i odgięcia na skrzyżowaniach.

Wysłany: |9 Gru 2014|, 2014 15:12

To Trzeba wtedy zmienić projekt a co za tym idzie będą opóżnienia

Wysłany: |9 Gru 2014|, 2014 16:56

Więc z bólem serca pewnie stwierdzę, że nic z tego nie wyjdzie :( i będziemy mieli ciąg dalszy feleru...
Powalczę więc o zmiany kolejnych etapów, za wiaduktem...

Wysłany: |9 Gru 2014|, 2014 23:12

Czy możliwe byłoby udostępnienie projektu przebudowy drugiej części Kozielskiej, albo przynajmniej (nieco) wyczerpujący słowny opis?

Wysłany: |10 Gru 2014|, 2014 00:55

Pomogła: 4 razy
Rozliczymy :-)

Wysłany: |10 Gru 2014|, 2014 08:20

Spełniam obietnicę i zakładam wątek służący omówieniu działań rady miasta i moich własnych w radzie. Proszę o zgłaszanie propozycji, uwag, zadawanie pytań. Postaram się do nich odnieść, tylko zaznaczam z góry: nie jestem wszechmocnym cudotwórcą :mrgreen:
Chciałbym oczywiście działać na rzecz całego miasta, a nie tylko mojego małego okręgu wyborczego.

Parę słów o sobie na wstępie.
Michał Nowak
absolwent PSP12 w Koźlu, I LO w Koźlu, prawa na UAM w Poznaniu
Praca: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu (2007-09), Urząd Miejski Wrocławia (2010-2015*), a także krótsze, mniej istotne, czasem wręcz hobbystyczne prace m.in. w Nowej Gazecie Lokalnej, w kancelarii adwokackiej itd.
Od kilkunastu lat działacz na rzecz kultury, m.in. wielokrotny juror konkursu festiwalu "Szantki" w K-K, czasem współtwórca jego programu, także (współ)organizator kilku koncertów w K-K, m.in. wigilii żeglarskiej, dwukrotnie występów Chrisa Rickettsa. Za poznańskich czasów - współorganizator Szanta Claus Festiwal w Poznaniu.
Od 2004 r. członek Towarzystwa Ziemi Kozielskiej, od 2010 r. członek komisji rewizyjnej TZK.
Od 2010 r. prowadzi blog Cosel.blox.pl, ostatnio nieregularnie, ale obiecuje się poprawić.
Od 2012 r. prezes stowarzyszenia Sekcji Rowerzystów Miejskich w K-K, organizator mas krytycznych i lobbysta na rzecz poprawy warunków jazdy rowerem w K-K.
Od końca 2012 r. członek Platformy Obywatelskiej RP, od 2013 r. członek zarządu powiatowych struktur PO w K-K.
W wyborach 2014 r. wybrany radnym Rady Miasta K-K w okręgu nr 2 (Koźle Zachód). W RM pełni funkcję przewodniczącego Komisji Prawno-Administracyjnej.

Strona internetowa: w przygotowaniu
Facebook: https://www.facebook.com/michalnowak1981

*wybiegam w przyszłość, uprzedzając pytania o moją obecność w mieście. Tak, w związku z wyborem na radnego zamierzam powrócić do K-K na "pełny etat". Potrzebuję na to tylko nieco czasu.

Wysłany: |10 Gru 2014|, 2014 12:29

PPP225 napisał/a:
Czy możliwe byłoby udostępnienie projektu przebudowy drugiej części Kozielskiej, albo przynajmniej (nieco) wyczerpujący słowny opis?

Jest dostępny na forum w temacie przebudowy Kozielskiej

Wysłany: |10 Gru 2014|, 2014 12:42

Zaproszone osoby: 14
Pomogła: 21 razy
Jak pisze mn
Cytat:
Pierwsze dwie sesje zdominowały sprawy personalne. Wybrano prezydium rady oraz przewodniczących i składy komisji rady (wiceprzewodniczących wybiorą same komisje na pierwszym posiedzeniu).
Pierwszy raz zabrałem głos na prośbę radnego Masalskiego, który domagał się by kandydaci na szefów komisji przedstawili coś na kształt expose. Skończyło się na tym, że powiedzieliśmy kilka słów o sobie. Ja jednak zadeklarowałem, że w jednej z dziedzin będących przedmiotem pracy mojej komisji (bezpieczeństwo i porządek publiczny) skorzystam z pomysłu radnego Masalskiego zgłoszonego w kadencji 2006-10, czyli wyposażenia straży miejskiej w rowery. Radny zrobił :shock: , a następnie stwierdził, że choć pierwotnie chciał głosować przeciw mojej kandydaturze, to zmienił zdanie i wstrzyma się od głosu. :mrgreen:
Pomysł obecnie tym bardziej wart uwagi, że powstają ścieżki rowerowe na Kozielskiej i jestem przekonany, że konfliktów i łamania przepisów na linii piesi-rowerzyści-kierowcy będzie tam co nie miara. Znacznie wygodniej będzie interweniować patrolom zroweryzowanym niż zmotoryzowanym, którzy mogliby mieć choćby kłopot z parkowaniem na tym odcinku.
To samo dotyczy policji, choć tu rola rady kończy się na grzecznych sugestiach. Uważam jednak że rowery dla policji również są warte polecenia, bo do szału doprowadza mnie rozjeżdżanie np. kozielskiego parku bez żadnej potrzeby przez policyjne samochody.

resztę dyskusji o Straży Miejskiej przeniosłam do osobnego wątku Tu:
http://forumkk.pl/viewtopic.php?p=34031#34031

Wysłany: |12 Gru 2014|, 2014 14:00

mn napisał/a:
- moim zdaniem mało istotne jest gdzie radny pracuje, gdzie śpi i gdzie ogląda telewizję. Ważne jest, gdzie działa społecznie, a ja niewątpliwie robiłem i robię to w K-K;

Jako prawnik powinien Pan wiedzieć,że zgodnie z prawem to wygląda inaczej.

Wysłany: |15 Gru 2014|, 2014 22:40
Odpowiedz do tematu