Forum miasta Kędzierzyn-Koźle | www.ForumKK.pl :: Zobacz temat - OSZUST!!!!
Witamy na ForumKK.pl - forum społecznosci miasta Kędzierzyn-Kozle Dzis jest r. / godzina: 16:33Jestesmy także na:Dołšcz do nas na Facebooku!Dołšcz do nas na NK!

Poprzedni temat «» Następny temat

Chcę ostrzec przed oszustem, który miał się podjąć prac remontowych w łazience. Po dwoch tygodniach pracy łazienka jest rozwalona do zera, wymienione 2 rurki kanalizacyjne, wzial 1700 zł za to plus 1000 zł na materiały z których się nie potrafil rozliczyć. Naciągacz, oszust i klamca!!! SŁAWEK SLADEK- rzekomo posiada firmę gotica.pl Jeśli liczy się dla kogoś opinia przed wpuszczeniem "fachowcow" do domu to radzę się nad tym zastanowić. Po co ma jeszcze kogoś okradac!!!
[Sygnaturka uaktywni się automatycznie po napisaniu 10 postów.]

Wysłany: |17 Sie 2016|, 2016 10:32

Generalnie nie uzywal bym nazwiska na forum ale widze ze nic sie nie zmienilo jezleli chodzi o podejscie do interesow pana Sławka

Wysłany: |17 Sie 2016|, 2016 10:44

A jak ostrzec przed oszustem w przypadku braku nazwiska? Szkoda, że wcześniej nie skorzystałam z tego forum. Oszczędziłabym sobie czasu i pieniędzy. Rozumiem, że zna Pan niejakiego Sławka??

Wysłany: |17 Sie 2016|, 2016 10:57

wyslalem cos na priva

Wysłany: |17 Sie 2016|, 2016 11:02

Gdzie Pan wysłał? Bo nie mam żadnej wiadomości. Proszę o maila

Wysłany: |17 Sie 2016|, 2016 12:37

prosze jeszcze raz sprawdzic skrzynke

Wysłany: |17 Sie 2016|, 2016 12:42

mnie nikt nie pytał hehehe, wywal;ajcie sobie kase dalej, ja za 3000 za taką robote t bym sie jedynie usmiechnąl z politowaniem, tanie to jedynie dobre w chinach, o ile sie trafi

Wysłany: |17 Sie 2016|, 2016 19:01

Znasz Pan szczegóły historii? Nie! To co się Pan tak wypowiadasz? Gościu dużo więcej miał dostać, 3000 zł to była zaliczka! Mało?? za ok 3 m kwadratowe łazienki?? Pan Sławek Sladek okradł mnie, a Pan tu jakieś bzdury mąci na forum, na którym chciałam tylko ostrzec innych. I tak każdy zrobi co chce.

Wysłany: |18 Sie 2016|, 2016 06:36

bo może najpierw trzeba ludzi popytac kto zacz, a nie "mądry Polak po szkodzie"
byl u mnie ostatnio koles do zmywarki bo mi sie nie chcialo grzebac w tym ustrojstwie,
podkrecił nozki z przodu zrobił pranie i nie cieknie, 30 zł poszlo
ale copś mnie tknelo i wyczysciłem filtr dolotowy wody, bo zwmywarka tropche stala. fakt troche syfu było, no to zrobilimy pranie garów
i cala kuchnia zalana hehe, za co dalem 30 zł? fachmen z usterki hehe
przy remontach budowlanych może być podobnie, ja sobie sam wszystko robię, znam się, praktykę mam, ale obserwuję sobie często ludzi ktorzy biorą za robote niewiadomo ile i niekoniecznie dobrze zrobioną, taki urok

wstawiałem kiedyś okna razem z towaryszami z firmy probud

oni potrafili dziennie zrobic 10 okien, ja tylko 3
pytanie czy taki chujowy ze mnie fachmen ze tylko 3?
dowcip polega na tym, ze wspomniani wspołpracownicy ładowali gips na obrobkę zamiast zaprawy cementowo wapiennej, no dobra, szybkko pieknie slicznie, przychodziła zima i co pekało ? kto robil poprawki? bo ja nie

Wysłany: |18 Sie 2016|, 2016 19:44

Pomogła: 9 razy
Co tam będziesz na privy wysyłał @max1974?

W internecie nic nie ginie, więc wrzucam linka:
http://www.interwencja.po...9576/index.html

Ja znam jeszcze poprzednią działalność pana Sławka związaną z gazetkami reklamowymi. Prowadzoną w podobny sposób, jak wszystkie jego działalności. Myślałam, że zmienił już miasto, bo tu go wszyscy znają, ale jak się okazuje, jeszcze nie wszyscy...

@tyska005 nie wydawało Ci się dziwne, że musisz płacić za coś, czego ktoś nie zrobił? Poza tym żadna szanująca się firma remontowa nie bierze zaliczki na materiały, mają kredyt kupiecki w hurtowniach i po skończonej robocie biorą kasę od inwestora i wtedy płacą za kupione materiały. Takie zaliczki i płacenie za część roboty z daleka śmierdzi przekrętem. No ale następnym razem będziesz już wiedziała...

Wysłany: |19 Sie 2016|, 2016 08:26

ja biore zaliczki od 10 lat i nikt sie nie czepia, no ale to maszyny są, a zaliczki zwykle 50 procent ceny i sa to dośc pokażne kwoty, jednakże najpierw sporzadza się umowę - zamowienie, potem przelewy bankowe zeby było wiadomo ze taka kasa była
potem sie robi cos i na koniec przelew reszty.
nie wiem jak to w budowlance wyglada, ale jesli ktos robi zlecenia to ciezką byloby mu sie obejśc bez zaliczki na poczet materiałów, zusow itp
ewa masz firmę czy pracujesz na etacie?
kredyt kupiecki? hehehe, dewiza brzmi żadnych dlugów

Wysłany: |19 Sie 2016|, 2016 22:31

Pomogła: 1 raz
Korzystam z usług wielu fachowców i raczej nie płacę zaliczek.W ubiegłym roku,kiedy robiłam dach,pan chciał zaliczkę ale była do tego umowa.Zazwyczaj płacę na koniec roboty,kiedy dostaję rachunki za materiał i za robociznę.
Bez umowy nie dałabym żadnej zaliczki ani zadatku.
Teraz miałam przejścia z osobami do prześwietlenia drzewek,oj,Ci panowie to się cenią,oj cenią.Ale trafiłam na człowieka ,który wykonał swoją pracę bardzo dobrze i nie za taką kwotę ,jaką sobie życzyli poprzednicy.Kwota na kieszeń budżetowca.

Dziekuję za ostrzeżenie na p.Sławka.Warto mieć takie informacje.Tym bardziej,że jestem osobą korzystającą notorycznie z usług tzw fachowców.
Malwa

Wysłany: |20 Sie 2016|, 2016 10:46

W "inwestycjach" zaliczka stanowi zabezpieczenie dla wykonawcy na poczet środków wydanych na materiały w przypadku gdyby inwestor postanowił nie dotrzymać warunków umowy.
W przypadku wszelkiego rodzaju remontów uczciwym rozwiązaniem jest więc natychmiastowa płatność za materiały budowlane natychmiast po przedstawieniu faktury za w/w. Tym bardziej, że przy remoncie łazienki 3 m.kw. nie są to zazwyczaj jednorazowo duże kwoty.

Nie widzę natomiast ŻADNEGO powodu dla które miałbym płacić za niewykonaną jeszcze robociznę. Sorry, taki mamy klimat.

P.S. Komentarze w stylu "uśmiechania się z politowaniem za 3000 zł" skwituje po prostu milczeniem :)

Wysłany: |21 Sie 2016|, 2016 21:30

Buka weź się puknij, wiem ze masz do mnie awersje od jakiegoś czasu, jesli sporządzam umowę cywilno - prawną na wykonanie czegoś, co by to nie było, ZAWSZE biorę zaliczkę i wystawiam fakturę vat zaliczkową, mam obowiązek wykonać zlecenie z uwagi na to że zobowiązuje mnie ta właśnie umowa pod rygorem sądowym. Prowadzileś kiedykolwiek działalność?
Niewywiązanie się z umowy skutkuje krokami prawnymi, rowniez wtedy gdy przedmiot umowy jest wadliwie wykonany, gwarant ma prawo do 3 razy usuwać usterki, pozniej pozostaje sąd do rozpatrzenia, oczywiscie jesli nie dojdzie do ugody pomiędzy gwarantem i zleceniobiorcą na zasadzie zwrotu kasy za robote plus odsetki ustawowe. Jesli zleceniobiorca po wykonanej umowie wyskoczy ze jest do bani po okresie 12 miesięcy, to moze gwarantowi co najwyżej skoczyć. Ustawa gwarancyjna dla przedsiebiorstw to wlasnie 12 miesiecy, a jakakolwiek działalnośc gospodarcza jest przedsiebiorstwem.
Aha, gwarant nie ma obowiązku przedstawiania jakichkolwiek faktur drugiej stronie umowy z uwagi na niejawną tożsamość podmiot, który go w te środki wykonania umowy zaopatrzył - zwyczajnie nikt nie ma prawa wiedziec gdzie ja kupuję elementy wykonania mojej umowy, poza slużbami US.
Umowa zazywczaj dotyczy okreslonej kwoty za calośc w jakims terminie i wysokości zaliczki, a czy gwarant w tym okresie zaliczkowym wykuopi wszystkie potrzebne elementy umowy, czy zapłaci zus, to juz w jego interesie, to jest kwestia zaliczki, a bez porządnej umowy i dogadania się stron, zwykle insynuacje pozostawiają smieszności i politowanie.
Autorka pierwszego postu powinna rownież zmienić dane personalne gwaranta, gdyż ten powołując sięna ustawę o ochronie danych osobowych może ją zwyczajnie pozwać. Prawo gospodarcze jest jakie jest, ale jest.

Wysłany: |23 Sie 2016|, 2016 16:06

BartoszS napisał/a:
Ustawa gwarancyjna dla przedsiebiorstw to wlasnie 12 miesiecy

Jak dla mnie to coś nowego, czyżby powstał jakiś nowy akt normatywny o którym nie słyszałem, czy tak po prostu wplotłeś w wypowiedź swoje przemyślenia w tej formie próbując podbić wartość wypowiedzi.
jeśli się mylę proszę przytocz konkretnie ustawę i od kiedy obowiązuje.

Wysłany: |23 Sie 2016|, 2016 19:13
Odpowiedz do tematu