Forum miasta Kędzierzyn-Koźle | www.ForumKK.pl :: Zobacz temat - Ezoteryczny klub dyskusyjny:)
Witamy na ForumKK.pl - forum społecznosci miasta Kędzierzyn-Kozle Dzis jest r. / godzina: 21:39Jestesmy także na:Dołšcz do nas na Facebooku!Dołšcz do nas na NK!

Poprzedni temat «» Następny temat

dorota
[Usunięty]

Witam:)

Nie wiem, czy temat pasuje do działu, ale nie wiedziałam, gdzie go wkleić, bo wyboru dużego nie ma:)

Poszukuję osób z tego miastka, które chciałby czasem podyskutować na tematy ezoteryczne, parapsychologiczne itp.

Głównie interesują mnie zagadnienia, o których pisze w swoich książkach J. Murphy, L. L. Hay, czyli pozytywne myślenie, rozwój duchowy itp. Z chęcią podyskutowałabym też o Radykalnym Wybaczaniu C. Tippinga, czy Integracji Oddechem C. Sissona, a także o wielu tego typu rzeczach. Jestem spragniona dyskusji i wymiany doświadczeń w tych dziedzinach, a w mieście tym jestem nowa i naprawdę nie mam z kim pogadać, więc jeśli interesuje Cię któryś z tematów, nawiąż ze mną proszę kontakt:)

Po drugie chciałabym stworzyć coś na kształt grupy wsparcia dla kobiet, ale niekoniecznie tylko dla kobiet, w której czynnie możnaby "uprawiać" różne techniki podnoszenia własnej samooceny, duchowego rozwoju, uczyć się poznawania siebie, radzenia sobie z własnymi emocjami, życiem itp:) Zainteresowanych proszę o kontakt:)

Pozdrawiam:)

Wysłany: |22 Maj 2007|, 2007 16:19

Zaproszone osoby: 14
Pomogła: 21 razy
Witaj,
kompletnie nie znam tematu, może przybliżysz coś niecoś , bo ezoteryka to mi się najbardziej z duchami kojarzy :mrgreen:

Wysłany: |23 Maj 2007|, 2007 08:39

dorota
[Usunięty]

Ezoteryka może się różnie kojarzyć, mi się akurat z duchami nie kojarzy:)
Nię czuję się kompetentna, żeby nowicjuszom szczegółowo temat objaśniać. Mogę jednak odesłać do literatury, którą zresztą wyżej podałam lub jakiś publikacji internetowych, wystarczy w wyszukiwarce wpisać jakiekolwiek z wymienionych przeze mnie pojęć i na pewno cała masa materiałów się znajdzie, bo to obszerny temat.

Co do zagadnień Radykalnego wybaczania i integracji oddechem, podaję oficjalne strony:
www.radykalnewybaczanie.pl
www.inteo.pl

Swoją drogą cieszę się z reakcji na temat, bo te forum robi wrażenie nieco zastanego, a tu proszę:)
Pozdrawiam serdecznie:)

Wysłany: |23 Maj 2007|, 2007 09:07

mnie również temat zaciekawiL Ale nie rozumiem tylko dlaczego pod uwagę Brane Są głównie kobiety. Jeżeli zainteresowanie tematem będzie większe możemy stwozyc osobny dzial poswiecony ezoteryce. Najpierw jednak zapoznam sie blizej z tematem korzystajac ze stron wyzej wymienionych poniewaz podobnie jak mzewa moje pojecie na ten temat jest minimalne. pozdrawiam

Wysłany: |23 Maj 2007|, 2007 14:41

dorota
[Usunięty]

Witajcie:)

Pshemo źle mnie zrozumiałeś- zaproponowałam dwie rzeczy - coś na kształt ezoterycznej grupy dyskusyjnej dla absolutnie wszystkich zaintersowanych. Po drugie - grupę wsparcia dla kobiet, gdyż sama jestem kobietą, interesuję się tym zagadnieniem od jakiegoś czasu i myślę, że mogłabym na tym polu coś zdziałać. Co do mężczyzn - na pewno byłoby to równie ciekawe i interesujące doświadczenie, gdyby w takowej grupie również się znależli. Czekam na dalsze sugestie, a i na wszelkie pytania chętnie odpowiem, polecę odpowiednie lektury itp.

Pozdrawiam:)

Wysłany: |24 Maj 2007|, 2007 08:49

dorota
[Usunięty]

Aha! Co do osobnego działu, byłoby naprawdę fajnie, co oczywiście będzie miało sens dopiero wtedy, gdy temat znajdzie stałych zwolenników, tak jak piszesz. Zastanawiam się tylko, jak ja osobiście mogłabym się przyczynić do rozhuśtania tego forum, bo dzięki temu prawdopodobnie i mój temat sie rozwinie, jak i wiele innych ... Jak wy to robicie? Chętnie pomogę:)

Wysłany: |24 Maj 2007|, 2007 08:59

dorota
[Usunięty]

Chciałabym napisać dziś trochę o sobie i o Radykalnym Wybaczaniu(RW), o którym juz wcześniej wspominałam.

Jakiś czas temu byłam bardzo nieszczęśliwa i zagubiona, szamotały mną emocje i nie miałam właściwie żadnej kontroli nad moim życiem. Myślę, że tacy nieszczęśliwi i zagubieni ludzie dzielą się na dwie grupy. Pierwsza to taka, która ucieka np. w nałogi, pracę, rózne miejsca, związki, czy cokolwiek innego, co pozwoli im stłumić ich wewnętrzny ból. Druga to taka, która szuka, szuka pomocy. Im bardziej jest się zdesperowanym tym bardziej te poszukiwania są zdeterminowane.

Ja należałam do pierwszej grupy do momentu, gdy zrozumiałam, że należenie do niej jest kompletnie bez sensu, że przed problemami i tym okropnym tępym bólem nigdy się nie ucieknie i że tym sposobem bedzie on tylko narastał.
Zaczęłam szukać pomocy. Byłam u kilku psychologów. żaden z nich mi nie pomógł. Nie wiem, czy dlatego, że psychologowie są tacy nieskuteczni, czy dlatego, że są poprostu nie dla mnie. Jeżeli jest jakaś osoba, której tradycyjna psychologia pomogła, chętnie o tym posłucham. Moim zdaniem tradycyjna psychologia w połaczeniu z parapsychologia ma ogromne szanse, by pomóc każdemu.

Zaczęłam więc szukać gdzieś indziej. Przeczyatłam kilkadziesiąt poradników, zapoznałam się z różnymi alternatywnymi metodami, wzięłam udział w warsztatach. Różnie trafiałam, niektóre z tych rzeczy wydawały mi się kompletnie bezsensu, a co do innych od razu dałam się przekonać. Spotkałam kilku mądrych, wrażliwych ludzi i kilku naciagaczy.

Musiałam dokonać weryfikacji. Kierowałam się przy tym wyłacznie intuicją i moim samopoczuciem. Jeżeli coś sprawia, że czuję sie po tym lepiej, to jest to dla mnie, jeżeli nie to nie. Odrzuciałam przy tym wszelkie metody, przy których wykorzystuje się jakiekolwiek gadżety typu pitamidki kadzidełka itp itd, jak równiez te wszystkie, które pachnęły biznesem. Chcę tu wyjaśnić, że nie mam nic do tych metod, tym bardziej, ze ich nie znam, bo nigdy się w nie nie zagłębiałam. Po prostu wole inne:)

Chcę w tym miejscu napisać o Radykalnym Wybaczaniu, bo jest to jedna z metod, która wywarła największy wpływ na moje życie i dokonała w nim wielu cudów. Metoda ta wg mnie jest genialna. Genialnie prosta w użyciu, przynosząca ogromne rezultaty, poprawiajaca jakość życia niemal natychmiastowo, a jedyne, czego do niej potrzeba to katrtka papieru lub formularz wydrukowany ze str, internetowej, długopis i trochę spokoju.
Dopóki nie trafiłam na RW pakowałam się w toksyczne związki, mężczyżni traktowali mnie bardzo żle. Jedyne, co potrafiłam wówczas robić to użalać się nad sobą i obwiniać o swoje cierpienie tychże mężczyzn, nieśwaidoma zupełnie faktu, że przyciągam ich jak magnes. Byłoby tak zapewne do dziś, gdybym nie zrozumiała mechanizmów jakie we mnie zachodzą. Pomogło mi w tym RW. Jestem teraz w szczęśliwym związku. Przerwałam ten straszny schemat.

To tylko jeden z wielu przykładów, jakie mogłąbym tu podać. Oprócz moich osobistych, czytałam i słyszałam o wielu innchy, bardzie spektakul;arnych. Nie chcę tu robić reklamy Tippingowi i jego metodzie. Zdaję sobie sprawę z tego , że nie wszystko jest dla wszystkich. Namawiam jednak do tego by zawsze być otwartym na nowe rozwiazania.

Zapraszam do dyskusji. W moim życiu potrzeba jeszcze wielu zmian, bardzo wielu rzeczy potrzebuje się jeszcze dowiedzieć. Dlatego tak mi zalezy na tym , aby ten teamt żył.

Pozdrawiam serdecznie:)

Wysłany: |30 Maj 2007|, 2007 09:46

dorota
[Usunięty]

Dziś coś z innej beczki.

Słyszeliście może o NLP(programowanie neurolingwistyczne), nie wspominałam o nim wcześniej, a warto wspomnieć.
Krótko mówiac jest to nauka o tym jak skutecznie osiągać swoje cele- zawodowe, osobiste, finansowe, wszelakie.
Ja zawsze zastanawiałam sie nad tym, jak to jest, że niektórzy tak bardzo się całe życie staraja, a nic im z tego nie wychodzi, gdy tymczasem inni realizuja się bez najmniejszego trudu. NLP daje odpowiedz na tego typu pytania i proste wskazówki, jak sobie w życiu radzić.
Polecam strone internetową
www.nlppolska.pl
a zwłaszcza tamtejsze forum, które jest bardzo cennym żródłem informacji i wymiany doświadczeń, zawsze można tam też liczyć na fachową poradę i inspirację.

Polecam i pozdrawiam:)

Wysłany: |5 Cze 2007|, 2007 13:50

Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 6 razy
programowanie neurolingwistyczne.... już słyszałam o tym!!

Czytalam także książke która w podobny sposób radziła ludziom jak, co i kiedy robić...
w życiu, pracy itd.

bardzo ciekawe ale ja w swoim życiu chyba mam wszystko poukładane a wiec oprócz tego że jestem o jedną książke bardziej oczytana to nic wiecej do mojego życia to nie wniosło :mrgreen:
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych, a zapominać o swoich!"

Wysłany: |12 Cze 2007|, 2007 22:38

A ja dziś byłem na stronach które dorota polecała i muszę przyznać jest bardzo ciekawie. Niektórych rzeczy, zagadnień nie rozumiem jeszcze i dla mnie to czarna magia, no ale skoro to może pomoc zrozumieć siebie i jeszcze lepiej dawać sobie radę w życiu to czemu nie...

Wysłany: |23 Lip 2007|, 2007 11:41

Zaproszone osoby: 14
Pomogła: 21 razy
pshemo napisał/a:
pomoc zrozumieć siebie
ja siebie rozumiem, nie rozumiem innych :-P

Wysłany: |23 Lip 2007|, 2007 13:06

dorota
[Usunięty]

Witajcie po przerwie:)

Ostatnio się nie udzielałam, bo dziecko mi się urodziło:) Córeczka - jest wspaniała:) Ma już 6 tygodni.

Są ludzie, którzy twierdzą, że naszymi najlepszymi nauczycielami są dzieci. Zdziwiłam się gdy to usłyszałam po raz pierwszy. A le po zastanowieniu i po tych tygodniach spędzonych z moją córeczką, przyznaję im rację.
Moja mała jest taka spontaniczna, nie ma żadnych kompleksów, nie tłumi emocji, nie chowa uraz- to wspaniałe cechy. Co mi jeszcze pokaże? Czego mnie nauczy? Mam nadzieję, że nie przeoczę żadnej lekcji.

Pozdrówka:)

Wysłany: |23 Lip 2007|, 2007 13:10

Ja czasem siebie nie rozumiem- ale tylko czasem. O innych to wolę nawet nie wspominać bo bardzo wiele jest osob, ktorych niekumam... hehe

Wysłany: |23 Lip 2007|, 2007 13:12

Gratuluję dorota! Tak sobie teraz myślę, że ja także wiele mógłbym się nauczyć od mojego syna, choć jest dwadzieścia lat młodszy ode mnie, czyli coś w tym jest...

Wysłany: |23 Lip 2007|, 2007 13:14

dorota
[Usunięty]

A co zdaniem waszym w innych ludziach jest najbardziej niezrozumiałe?

Wysłany: |23 Lip 2007|, 2007 13:15
Odpowiedz do tematu